CSERGEZÁN 100 EMLÉKKIÁLLÍTÁS ÉS KONFERENCIA

Rendhagyó eseménynek adott otthont az Esterházy Palota Erdészeti Múzeum, 2024 szeptember 14-én. Az intézmény egy emlékkiállítással egybekötött konferencia megrendezésével kívánt tisztelegni Csergezán Pál, a XX. századi magyar természetfestészet egyik kiemelkedő alakja előtt.

csergezán nagy felirat.jpg

A tárlaton megtekinthető alkotások mind technikájukat, mind elkészítésük idejét tekintve tekintélyes változatosságban és távlatban mutatják be az alkotó életművét. Több mint félszáz grafikai és hét darab festészeti munkát láthattak az érdeklődők.

535.webp

7.webp

A rendkívül elegáns kiállítás nem jöhetett volna létre a Zalaerdő Zrt. támogatása nélkül. 459713755_499193039542651_8852556772131418103_n.jpg A megnyitó után közvetlenül elhangzó – Kőhalmy Tamás, a kiállítás kurátora által prezentált - életrajzi tematikájú előadás segítségével a hallgatóság képet alkothatott Csergezán különleges személyiségéről. Ezt követően a kiállítás művészeti anyagát rendelkezésre bocsájtó két műgyűjtő, Vaski László erdőmérnök és Paller Attila a Gallery of the Nature Alapítvány alapítója, valamint Kőhalmy Tamás beszélt a műgyűjtés többnyire ismeretlen és néha ingoványos területeiről. A beszélgetést moderálta Bors Richárd a Nimród vadászújság főszerkesztő helyettese.

FB_IMG_1726585623158.jpg159.jpg

319.webp

613.webp

A kötetlen hangvételű ám tartalmas diskurzust követően a tisztelt látogatók egy családias vendéglátásban részesülhettek a TAEG Zrt. és az Erdészeti Múzeum felajánlásából.

ebéd.webp