Dr. Ifj. Sarkady Sándor könyvbemutatója

2024. március 6-án Dr. Ifj. Sarkady Sándor Ph.D tudományos kutató/történész „A Selmeci-soproni diákhagyományok bűvöletében” című könyvét  mutatta be, a soproni Esterházy-Palota Erdészeti Múzeum dísztermében.

7.jpg

A kötet folytatása a 2021-ben hasonló címmel megjelent monográfiának és az 1977-től 1988-ig terjedő időszak hagyomány-megtartásának szép és derűs világába ad betekintést, az írótól már megszokott alapossággal. A közelmúlt diákhagyományainak megélését feldolgozó munka, a szokott dokumentumokon felül még az akkoriban készült filmek képkockáinak felhasználásával is többlet élmény nyújt az olvasónak. A sokoldalú írásmű precíz alapossága mellett szórakoztató interjú kötet is egyben, melyet a közvetlenül érintetteken kívül, a nagymúltú tradíciók iránt érdeklődők is élvezettel forgathatnak. Köszönet az írónak a gondos és körültekintő munkáért.

5.jpg

Sok érdekességet és írói műhelytitkot tudtunk meg a szerzőtől a kötetlen hangulatú író-olvasó találkozó alatt. A teremben felcsendülő Selmeci-soproni nóták pedig kitűnő keretet adtak a színvonalas kulturális eseménynek.  A rendezvény szervezője és egyben moderátora Horváth Zsuzsanna programszervező/kommunikációs munkatárs remekül kézben tartott az eseményt.

2.jpg