1969-ben egy UNESCO konferencián, San Franciscóban John McConnell felvetette a „Föld napjának” alapgondolatát. Magyarországon 1990 óta tartjuk meg ezt a szép emlék, vagy inkább emlékeztető napot.
Idén április 20-án szombaton az Erdészeti Múzeumban egy teljes napig szinte minden az élhető világ megőrzéséről a természeti környezetünk óvásáról szólt. Ebben a kezdeményezésben a soproni STKH nagyvonalú és önzetlen segítségére számíthattunk. Láng Tamás az STKH Sopron és térsége nonprofit Kft. kommunikációs szakembere kitűnő PPT előadásában ismertette világunk aggasztó állapotát és a probléma kiváltó okait. A minden korosztályt felölelő, figyelmes hallgatóságnak módja volt megismerni a kívánt személyes viselkedésmintákat a hulladék kezelés terén. Bepillantást nyerhettünk a kommunális hulladékkezelés és gazdálkodás mindennapjaiba.
A kapualjban és Melinda teremben lehetőség volt tovább tájékozódni a kihelyezett ismeretterjesztő anyagokból és rácsodálkozni a mélyen elgondolkoztató, tematikailag ide tartozó rajzokra. Kipróbálható volt a hulladékválogatást modelláló válogató szalag, ami ugyancsak az STKH által biztosított szemléltető eszköz.
A múzeum munkatársai pedig az érkező családok legkisebbeit várták különféle ötletes játékkal. Alkalom volt „Fű-fejet” alakítani PET palackból, kavicsot festeni, hűtőmágnest készíteni és játékos keretek között kiválogatni a megfelelő válaszokat a környezetvédelem terén felmerülő kérdésekre. Szép és hasznos napot tölthettünk együtt szombaton, ám az igazi jó hír, hogy a kiállítás és a válogató szalag még egy ideig a múzeumban marad, mintegy emlékeztetve minden látogatót, hogy tulajdonképpen minden napunk a FÖLD NAPJA!